Арт-гід Парижем

28 серпня, 2020

Фото: PxHere

Один із найпопулярніших напрямків у форматі «для всіх» — Париж, місто-казка, місто-мрія. Місто-галерея, місто-музей. Окрім круасанів біля вежі, селфі з Моною Лізою та кавою в Латинському кварталі, Париж може запропонувати дозвілля на будь-який настрій та добірку інтересів. Якщо в уявному чек-листі інтересів навпроти графи «сучасне мистецтво» ви поставите галочку, то є сенс продовжувати читати цей текст далі. Зібрали для вас гід не найочевиднішими арт-локаціями французької столиці.

Palais de Tokyo (Токійський палац)
Palais de Tokyo. Фото: Ксенія Ульянова

Відоме, але не найпопулярніше серед туристів місце, яке, тим не менш, заслуговує обов'язкової уваги і має бути внесене до списку must see для всіх любителів сучасного мистецтва.

Мінімум три-чотири виставки за раз у величезному, але дуже здорово та логічно організованому просторі історичної будівлі.

Токійський палац був збудований до Всесвітньої виставки 1937 року і за час існування встиг прийняти у своїх бетонних стінах безліч якісного мистецтва. До будівництва Центру Помпіду він виконував функцію музею сучасного мистецтва, а сьогодні, не маючи перманентної експозиції, представляє найрізноманітніші проекти французьких та зарубіжних художників.

Ну, а якщо навіть жодна з виставок не сподобається вам, то скейтерський спот на плитах перед Токійським палацом оцінить кожен.

Фонд сучасного мистецтва Cartier
Гуляючи в районі Монпарнаса, неможливо не помітити скляну будівлю, спроектовану архітектором Жаном Нувелем. Центр сучасного мистецтва на бульварі Распай з'явився 1994 року і з того часу активно підтримує міжнародні та локальні мистецькі проекти, організовує виставки та скуповує роботи молодих артистів. У колекції фонду — картини, фотографії, скульптури, інсталяції та об'єкти дизайну, створені переважно після 1980-х років. Якщо запланувати візит заздалегідь, можна потрапити на Soirées Nomades — вечори, коли вся територія фундації віддається під простір для художників та їх творчих лабораторій.

Fondation Louis Vuitton

Fondation Louis Vuitton. Фото: Ксенія Ульянова
Fondation Louis Vuitton. Фото: Ксенія Ульянова

Деконструктивістський шедевр архітектури великого Френка Гері та величезні ретроспективні виставки на території Булонського лісу – абсолютний must visit у будь-яку пору року.

Фундація LV - одна з найновіших визначних пам'яток Парижа. За всього 6 років свого існування вона стала місцем проведення таких масштабних виставок як ретроспектива Шарлотт Перьєн та актуальна виставка робіт Сінді Шерман.

Колекція фонду включає близько 300 витворів і складається з чотирьох розділів «Споглядальне мистецтво», «Поп-арт», «Музика і звук» та «Експресіонізм». Серед художників: Альберто Джакометті, Яой Кусама, Нам Джун Пайк, Баскія, Ріхтер та десятки інших гучних імен.

План: після забігу по п'яти виставкових поверхах, випити каву на даху фундації з видом на Булонь та діловий район Дефанс.

Fondation Louis Vuitton. Фото: Ксенія Ульянова


Galerie Zwirner
Брексит привів до Парижа галерею одного з найвпливовіших людей у ​​світі мистецтва. Свою паризьку діяльність Девід Цвірнер¹  розпочав із гучного відкриття виставки американського художника-мінімаліста Дена Флавіна. Формат та масштаб очевидний.

Гуляючи по району Маре – заглянути у затишний двір за адресою 108 rue Vieille du Temple, 75003 – абсолютно обов'язково – всі найгучніші вернісажні четверги тепер тут.

День відкритих дверей у майстернях у Belleville

Майстерні району Бельвіль — джентрифікованого у 1970-ті району у 20-му окрузі Парижа — місце народження паризького мистецтва всього кінця минулого століття. Тут народжувався феміністський відео-арт, сміливі перформативні та мальовничі експерименти. Майже всі гравці паризької арт-сцени вважали чудовою ідеєю знімати майстерню в Belleville.

Багато сучасних художників дотримуються традицій та продовжують орендувати приміщення для майстерень на вулиці Picabia.

На щастя для нас, раз на місяць майстерні відчиняють свої двері для відвідувачів і кожен бажаючий може побачити свята святих – ательє, де народжується мистецтво.

Про дні відкритих дверей можна дізнатися заздалегідь на сайті.

Art fairs

Сезонний арт-туризм, мабуть, одна з найкращих ідей відвідування Парижа. Весна і, особливо, осінь – час, коли ярмарки сучасного мистецтва змінюють один одного, а парижани беруть понаднормові вихідні, щоб відпочити від перманентної присутності на відкриттях.

Наймасштабніші події осені та весни:

FIAC - жовтень

Одна з найважливіших європейських ярмарків сучасного мистецтва.

Paris photo — листопад

Гучна подія для світу фотографії із сотнями учасників з усього світу.

Art Paris — квітень (у 2020 році перенесено на вересень)

Подія, яка щорічно збирає 150 європейських галерей, що фокусують свою увагу на мистецтві починаючи з поствоєнного періоду до сьогоднішнього дня.

PAD art + design — квітень

Весняний ярмарок сучасного мистецтва та дизайну, який ось уже 24 роки збирає тисячі відвідувачів та задає актуальні тенденції.

FIAC. Фото: PxHere


Передмістя Парижа:

Франція – синонім культурної децентралізації. Навіть найпомітніше містечко in the middle of nulle part обов'язково зустріне мандрівника великим яскравим вказівником на поворот до локального музею, чия колекція, з великою ймовірністю, може виявитися величезною і цілковито дивовижною. Що вже й казати про передмістя Парижа, де в екс-промислових зонах, як гриби, виростають центри та музеї сучасного мистецтва.

Contemporary Art Centre of Ivry — Crédac

Піша доступність від метро, ​​найближче передмістя Парижа, великий світлий простір, сад і виставки молодих французьких художників, що часто змінюються. І безкоштовний вхід.

Centre Tignous d'Art Contemporain

Мантрой — вважається новомодним джентрифікованим передмістям, де кипить художнє життя, а на один квадратний кілометр припадає кілька галерей. Тут процвітає стріт-арт та знімають ательє топові художники коміксів.

Центр сучасного мистецтва тут також свій. Сучасний, інтерактивний і позиціонуючий себе як місце, де мистецтво входить у діалог із публікою.

La Gare

Місце скоріше не про візуальну культуру, але абсолютний топ для любителів несподіваних еклектичних рішень: напівзанедбаний приміський вокзал, перероблений у джазовий клуб, здивує не лише дахозносною добіркою музикантів, а й непоганим візуальним антуражем. Стіни списані численними графіті, а мурал на фасаді будівлі змінюється щороку.

Відмінний плейс для вечора після арт-забігу вулицями та галереями Парижа — келишок червоного сухого в компанії якісного експериментального джазу.

Окрім вищезгаданих місць, Париж готовий зустріти дрібними локальними виставками сучасного мистецтва буквально на кожному кроці, в найнесподіваніших місцях. Тому користуючись списком, не втрачайте можливість багато і довго гуляти цим різношерсним містом, адже ніколи не знаєш, в якому закутку на тебе чекає зустріч із прекрасним.

Share: