/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Найдорожчу роботу Малевича знову виставили на продаж

0
Казимир Малевич «Супрематична композиція», 1916. Полотно, олія. 88,5 х 71. Продана на аукціоні Sotheby’s, Нью-Йорк, 3 листопада 2008 року за $ 60 млн

Казимир Малевич «Супрематична композиція», 1916. Полотно, олія. 88,5 х 71. Продана на аукціоні Sotheby’s, Нью-Йорк, 3 листопада 2008 року за $ 60 млн

Аукціонний будинок Christie’s виставить в Нью-Йорку на торги найдорожчу картину «Супрематична композиція» Казимира Малевича 1916 року, яка в 2008 році пішла на Sotheby’s за рекордні $ 60 млн — це найдорожча робота українського художника, яка, коли-небудь була продана на аукціоні. Вечірні торги формату Impressionist and Modern Art відбудуться 15 травня 2018 року.

У 2008 році «Супрематична композиція» була виставлена ​​на аукціон Sotheby’s спадкоємцями художника. Картина експонувалася в 1927 році на берлінській виставці Große Berliner Kunstausstellung, що проходила з 7 травня по 30 вересня 1927 року.

Малевич прибув до Берліна 29 квітня, а його експозиція в рамках виставки відкрилася 14 травня. Але вже 5 червня художник змушений був повернутися в СРСР (радянські чиновники не продовжили йому закордонну візу), залишивши всі розміщені на виставці роботи (близько сімдесяти) на зберігання у німецького архітектора Гуго Херінга, і сподіваючись повернутися за ними, проте за кордон його більше не випустили.

Незадовго до своєї смерті Херінг передав всі роботи Малевича, що зберігалися у нього до Міського музею Амстердама (Музей Стеделейк) з умовою щорічних виплат певних сум протягом 12 років, але після смерті Херінга його спадкоємці отримали відразу всю суму (хоча немає ніяких підтверджуючих документів), і «Супрематична композиція», в числі інших робіт Малевича, увійшла до зібрання Стеделейк.

Читайте: Картина Казимира Малевича продана на Sotheby’s за $ 21,2 млн

З 1970-х років спадкоємці Малевича намагалися домогтися повернення цих картин, але безуспішно, до тих пір поки в 2002 році 14 робіт з колекції Стеделейк були вивезені на виставку «Казимир Малевич. Супрематизм» в Музей Гуггенхайма, Нью-Йорк. Частина спадкоємців, будучи громадянами США, порушила на території США позов проти голландського музею, і Стеделейк вважав за краще укласти позасудову угоду, повернувши їм п’ять з тридцяти шести, що зберігалися в музеї живописних робіт (в тому числі і «Супрематичну композицію») в обмін на відмову від подальших претензій .

Хто придбав картину в 2008 році і хто виставляє її зараз на Christie’s — невідомо (Christie’s, за традицією, вказує в провенансі як анонімну «важливу колекцію»). Естімейт також невідомий, інформація надається «за запитом», однак аукціонний дім очікує нового рекорду, який може сягнути до $ 100 млн.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

13.04.2018

Схожі записи