/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Найдорожчий український художник Анатолій Криволап розписує храм на Київщині

130

12360066_544805422340718_5456155166565494037_n

На Київщині у селі Липівка Макарівського району є тричі особливий храм. Першою його особливістю є суто архітектура. Церква є зменшеною копією відомого собору Айя-Софії Константинопольської, що в Стамбулі. Православний храм Київського патріархату було побудовано на гроші греко-католика з Польщі: це друга особливість, пише Cultprostir.ua

Власник мережі «Кінопалац» Богдан Батрух не тільки вклав у проект особисті кошти, але і вмовив художника Анатолія Криволапа розписати новий храм. Анатолій погодився, тим самим створивши прецедент і третю особливість церкви: в історії незалежної України живописці першого ряду культові споруди ще не розписували. На прохання Cultprostir художник розповів, як зійшлися зірки та задум став реальністю.

Я не відразу прийняв пропозицію Богдана Батруха, думав близько місяця. Але мені сказали, що відмовлятися від такої роботи – гріх. Не хотів брати гріх на душу, погодився.

8669

Я вирішив дотримуватися канону розпису православних храмів. Традиційну структуру буде збережено, але наповнено сучасними матеріалами. Я використовую багато нових підходів – від елементів колажу, змішаних технік до кольорових стрічок, які складають базу для фарб. Це не суперечить традиціям та історії розвитку церковного живопису та іконопису. Стиль змінювався близько 20 разів. За останні десятиліття сучасне мистецтво дуже бурхливо розвивається, так що прийшов час вносити сучасні напрямки і в церковні простори.

Розпис виконується у вигляді ікон, але не на дереві, а на металі. Це не буде викликати пригніченості і страху, як нерідко буває зі старовинними іконами. Планшети зі срібла з чистими фарбами, як у моїх картинах, – це яскраво і світло. Саме так, з моєї точки зору, повинна проходити зустріч із Богом.

Перша частина розпису вже готова, скоро буде монтуватися. Ми поки що пройшли півдороги – попереду ще півтора року роботи. Моїм абстракціям знайшлося місце і тут: зверніть увагу на вертикальні смуги в одязі святих. До мене ніхто з абстракціоністів не розписував церкву.

8659

Церкви оформляли Матісс, Ротко, Шагал. Український художник Олександр Дубовик розписував храм у Франції. Всі вони висловлювали власний стиль. Я не настільки радикальний у сенсі форми. Я радикальний у сенсі кольору.

Ми працюємо разом з Ігорем Ступаченком. Він – співавтор. Здійснює всю підготовку. Я контролюю і приймаю остаточні рішення.

Поки що ми розписуємо тільки стіни. Нічого не можу сказати з приводу вівтаря. Не знаю, хто буде його робити. Я люблю, коли нові завдання виникають по ходу справи. Коли я побачу, як реалізовується простір, як працюють фарби, яким чином їхня активність відбивається на стінах та стелі, тоді подумаю, чи є у мене цікаві пропозиції. Естетичний мінімалізм – мій стиль. Дуже важливо, щоб не було занадто.

Я роблю цю роботу безкоштовно, ні від кого ні в чому не залежу. Спонсор запевнив мене, що переговори з представниками церкви він бере на себе. У мене повний карт-бланш і ніякої цензури. Інакше я не взявся б за справу.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук!

09.12.2015

Схожі записи