/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

На Sotheby’s виставили каблучку Пікассо, яка має романтичну історію

picring-2-696x466

Одночасно з вечірнім аукціоном «Мистецтво імпресіоністів і модерністів» 21 червня Sotheby’s запускає дебютний аукціон Actual Size.

На торги Actual Size виставлятимуться раритетні мініатюрні речі, чий розмір в натуральну величину може поміститися на сторінку аукціонного каталогу. Це живопис і графіка різних століть, декоративно-прикладне мистецтво і навіть скульптура.

Найдорожчим лотом на першому аукціоні стане малюнок Сезанна з оголеними фігурами з естімейтом £ 4-6 млн. А найбільш незвичайним — каблучка з мініатюрним портретом Дори Маар роботи Пабло Пікассо, оцінене в £ 300-500 тис.

Sothebys_ActualSize

Історія його створення так само романтична, як і весь довгий роман художника з його музою. В середині 1930-х під час прогулянки по набережній Сени, Пікассо з Маар сильно посварилися: він дорікав її за те, що вона обміняла його твір на рубінову каблучку. Під час цієї сварки Маар зняла її з пальця і ​​викинула в річку. Пізніше, охолонувши, Пікассо в знак примирення зробив каблучку з металу, помістивши в середину написаний ним портрет Дори. Цей подарунок вона зберігала до самої смерті в 1997 році.

Читайте: Ескіз до відомої картини Малевича знайшли у Голландії

12.06.2017

Схожі записи