Фічери

На арт-ринку встановлено історичний світовий рекорд: картина Леонардо Да Вінчі продана за $ 450,3 млн

16 листопада, 2017
Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу» / Фото: christies.com

Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу» / Фото: christies.com

В Нью-Йорку на аукціоні Christie’s картину Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу» із колекції російського мільярдера Дмитра Рибольовлєва продали за рекордну суму $ 450,3 млн.

Торги стартували зі 100 мільйонів доларів і закінчилися через 20 хвилин на відмітці, що в чотири з половиною разів перевищила початкову ціну. За безцінний шедевр Да Вінчі змагалося декілька покупців в телефонному режимі.

Попередній аукціонний рекорд було встановлено у травні 2015 році на тому ж аукціоні. Тоді «Алжирські жінки (версія «О»)» Пабло Пікассо пішли з молодка у Катар за $179,4 млн.

Леонардо Да Вінчі написав цей шедевр близько 1500 року. На картині зображений Ісус Христос в синьому одязі, в лівій руці він тримає скляну кулю, права піднята на знак благословення. На відміну від інших збережених до наших днів робіт Леонардо, а їх менше 20, «Спаситель світу» знаходився в приватній, а не музейній колекції.

В середині XVII ст. картиною володів англійський король Карл I, хоча є свідчення того, що спочатку вона була написана для французького королівського двору, розповів Financial Times старший фахівець з полотен старих майстрів Christie’s Алан Уінтермьют. Потім протягом декількох століть картиною володіли різні європейські монархи.

Тривалий час вона вважалася втраченою. А в 1958 році була продана на аукціоні всього за 45 фунтів як одна з робіт «школи да Вінчі». Про авторство самого Леонардо стало відомо тільки в середині 2000-х рр. У 2005 р в ході реставрації полотно звільнили від шарів фарби, накладених поверх оригінального зображення. Таким чином, «Спаситель світу» став останньою виявленою картиною да Вінчі після «Мадонни Бенуа», знайденої на початку минулого століття.

Наразі ця робота стала однією із суперечок між швейцарським арт-дилером Івом Був’є і колишнім його клієнтом Риболовлєвим. Через два роки після виставки в National Gallery за посередництва Sotheby’s картина була продана Був’є за $ 80 млн, а той перепродав її Риболовлєву за $ 127,5 млн.

Ця надбавка до ціни згодом стала приводом для позову, який російський мільярдер подав, звинувативши Був’є в шахрайстві. Мільярдер виставив її на торги з надією, що ця картина не буде продана за вищу ціну, ніж він заплатив Був’є. Тож як зараз будуть розвиватися судові події  – ArtsLooker обов’язково про це напише.

Share: