/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Колекцію Девіда Рокфеллера планують продати на аукціоні за $ 700 млн

Девід Рокфеллер / Фото: arthive.com

Девід Рокфеллер біля проданої ним картини Мрка Ротко у 2007 році / Фото: arthive.com

Особиста колекція американського мільярдера Девіда Рокфеллера, що налічує близько 2 тисяч творів мистецтва, буде продана з аукціону навесні наступного року. Про це повідомив аукціонний будинок Christie’s.

Розпродаж картин, меблів та антикваріату буде здійснено відповідно до побажання Девіда Рокфеллера, який помер навесні 2017 року, а більша частина виручки буде направлена на допомогу організаціям у сфері культури, освіти, медицини та екології.

У колекції Рокфеллера, є картини імпресіоністів, постімпресіоністів та сучасних художників, європейські антикварні меблі, твори мистецтва з країн Азії, європейський і китайський фарфор і вироби зі срібла.

Як зазначила газета The Wall Street Journal, продаж зібраної Девідом Рокфеллером колекції може принести близько $ 700 млн. Очікується, що ці торги встановлять рекорд колекції, яка будь-коли була продана з аукціону. В даний час рекорд належить колекції Ів Сен-Лорана і Поля Берже, проданої на аукціоні Christie’s в 2009 році в Парижі за $ 484 млн.

Девід Рокфеллер / Фото: arthive.com

Девід Рокфеллер / Фото: arthive.com

Девід Рокфеллер, випускник Гарвардського університету, близько 35 років пропрацював в банку Chase Manhattan Bank, який у 2000 році об’єднався з J.P.Morgan. У Рокфеллера було шестеро дітей, 10 онуків і стільки ж правнуків. Його дружина Маргарет Макграт померла в 1996 році. Один із синів мільярдера — Річард Рокфеллер — загинув в авіакатастрофі в штаті Нью-Йорк в червні 2014 року.

Дід Девіда Рокфеллера — Джон Рокфеллер (1839-1937) — був засновником нафтового промислового синдикату Standard Oil і був одним з перших в світі доларовим мільярдером.

У 2016 році американський журнал Forbes опублікував рейтинг найбагатших сімей США. Рокфеллери в ньому зайняли 23-е місце, їх сукупний статок оцінювався в $ 11 млрд.

08.06.2017

Схожі записи