/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Китайський колекціонер заплатив за окуляри Клода Моне 51 тисячу доларів

0
Фото: christies.com

Фото: christies.com

Серію ескізних робіт французького художника Клода Моне, а також колекція його особистих речей, включаючи окуляри було продано в ході торгів аукціонного дому Christie’s в Гонконзі на загальну суму $ 10,9 млн, повідомляється на сайті аукціону.

«Це велика честь для Christie’s — вперше виставляти на продаж ці недавно знайдені предмети. Ця колекція пропонує поглянути на життя Моне-художника і Моне-колекціонера», — заявив представник аукціонного будинку Едріан Майер.

Окуляри художника з металевою оправою пішли з молотка за 400 тисяч гонконзьких доларів (понад 51 тисячі доларів США), що значно перевищило початкові оцінки аукціонного будинку (1-2 тисячі доларів США). За даними аукціону, художник, який почав втрачати зір через виявлену у нього катаракту, міг носити їх в останні роки життя.

Значно перевершила очікування аукціонного будинку і вартість, за якою були продані картини і малюнки олівцем Моне. Так, вартість написаних олією пейзажів «Скелі в Ле-птахо-Даль» і «Три дерева в Живерні» перевищила 4 мільйони доларів кожен.

Крім цього, на аукціоні була продана серія фотографій художника. На одному зі знімків, зроблених російсько-французьким фотохудожником Петром Шумовим, Моне зображений на тлі своєї роботи «Латаття» 1920 року. Фотографія пішла з молотка за 5,6 тисячі гонконзьких доларів (720 доларів США).

27.11.2017

Схожі записи