/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Кажуть, що у дюссельдорфському музеї Малевич — несправжній ! 

Картина «Чорний прямокутник, червоний квадрат» / Фото: Kunstsammung NRW. Achim Kukulies

Картина «Чорний прямокутник, червоний квадрат» / Фото: Kunstsammung NRW. Achim Kukulies

Картина «Чорний прямокутник, червоний квадрат», що зберігається у художній колекції Дюссельдорфа, як вважалося раніше, що її написав український художник-авангардист Казимир Малевич, виявилася підробкою. Про це повідомив представник музейного об’єднання Kunstsammlung NRW Герд Корінтенберг.

«На жаль, автором цієї картини не був Малевич», — сказав він. За його словами, до такого висновку прийшли відразу дві групи спеціально найнятих експертів: перша — з Університету Кіля, друга — з Технічного інституту Кельна. За підсумками експертизи було встановлено – картина, що датована 1915 роком в дійсності була написана між 1972 і 1975 роками. У каталогах робіт авангардиста вона фігурує з 1975 року.

Музей у Дюссельдорфі володіє полотном з 2014 року, його передав в дар німецький фонд. До цього картина перебувала на тимчасовому зберіганні в музеї імені Вільгельма Хака в Людвігсхафене.

Крім «Чорного прямокутника, червоного квадрата» в Дюссельдорф тоді були передані ще близько 40 малюнків невеликого формату Малевича, але чи справжні вони, поки не відомо. «Ми б самі хотіли б це дізнатися. Зараз експерти мають перевірити і їх», — заявив Корінтенберг.

Читайте: Гоген — не найдорожчий: відоме полотно опинилося в центрі конфлікту

11.11.2017

Схожі записи