/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Дістали із запасника: в Одесі показують картини Айвазовського, які ще ніхто не бачив

Іван Айвазовський «Вид Константинополя і Босфору», 1856 / Фото: sothebys.com

Іван Айвазовський «Вид Константинополя і Босфору», 1856 / Фото: sothebys.com

Одеський художник музей привідкрив свої запасники і вперше за останні 60 років показав глядачам роботи відомого мариніста Івана Айвазовського. Виставку присвячено до 200-річчя від дня народження геніального майстра морських пейзажів.

В експозиції представлено 25 полотен та кілька графічних робіт, за словами організаторів виставки багато із художніх творів взагалі ніколи не виставлялися. Особливо велику цінність мають картини, пов’язані із південною Пальмірою, оскільки тема «Айвазовський і Одеса» дуже мало вивчена і сьогодні не знайти жодної книги по цій історії.

«Художник у нас не жив постійно, але тут жили його чотири доньки зі своїми дітьми. Багато робіт пропало з нашого музею під час Другої світової війни, але потім були повернуті», — говорить заступник директора музею Сергій Сєдих.

Живописні та графічні роботи художника, що представлені в цій виставці охоплюють великий хронологічний період з 1830-х до 1899 року, а одеська музейна збірка є однією з найбільших серед колекцій України. Виставку можна подивитися до 30 вересня 2017 року.

Читайте: У Києві відкрилася фотовиставка близького друга та наставника Енді Воргола 

31.07.2017

Схожі записи