/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Частину скандальної колекції Корнеліуса Гурлітта виставили у Німеччині

Виставка робіт з колекції Корнеліуса Гурлітта / Фото: 1.wdr.de

Виставка робіт з колекції Корнеліуса Гурлітта у Бонні / Фото: 1.wdr.de

Масштабна виставка, в якій показано 250 творів мистецтва, вкрадених нацистами Третього Рейху, відкрилася в Bundeskunsthalle, що німецькому Бонні і риватиме до 11 березня наступного року. 

Вся колекція зараз належить швейцарському Kunstmuseum Bern, якому її заповів німецький колекціонер Корнеліус Гурлітт. Сам Корнеліус успадкував близько 1500 творів мистецтва від батька, Хільдебрандта Гурлітта, який був під час Другої світової війни арт-дилером самого Йозефа Геббельса.

121

Серед експозиційних творів є роботи Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Клода Моне, Макса Бекмана, Альбрехта Дюрера і Пітера Брейгеля, всі роботи були конфісковані фашистами у приватних колекціонерів і розграбованих музеїв.

Власник колекції довгий час приховував її походження, проте в 2010 році проти нього почалося розслідування прокуратури, в ході якого розкрилося темне минуле картин. Гурлітт уникнув судового розгляду — він помер у віці 81 року в 2014 році. Музей Kunstmuseum Bern погодився остаточно прийняти лише ті роботи з його колекції, які мають законне походження.

321

Міністерство культури Німеччини виділило € 6,5 млн на пошук первинних власників творів мистецтва з колекції Гурлітта. Зараз його спадкоємці судяться за повернення колекції собі.

Читайте: Суд Мюнхена виніс рішення по скандальній колекції Корнеліуса Гурлітта

06.11.2017

Схожі записи