/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
http://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Бенксі намалював нове політичне графіті, яке змусило людей розгадувати його зміст, а владу стерти його

2
Нове графіті Бенксі, "Draw the Raised Bridge" / Фото: instagram.com/banksy

Нове графіті Бенксі, «Draw the Raised Bridge» / Фото: instagram.com/banksy

Найзагадковіший вуличний художник Бенксі намалював нове політичне графіті у селищі Галл, яке знаходиться на південному сході Англії. Графіті створено на піднятому прольоті розвідного моста і, ймовірно, присвячено виходу Великобританії із Європейського Союзу.

У традиційній для себе трафаретного чорно-білій манері художник зобразив хлопчика з дерев’яним мечем, до кінця якого прикріплений рожевий олівець. На голові у дитини друшляк. Поруч написаний текст: «Намалюйте піднятий міст».

На перший погляд зміст малюнку може означати, що олівець прикріплений до кінця меча, може бути посиланням до слів англійського письменника і політика XIX століття Едварда Бульвера-Літтона «Перо сильніше меча». У висловлюванні підкреслюється, що мислення і слово на папері мають набагато сильніший вплив на людей та події, ніж застосування сили чи насильства.

0205

Тим часом графіті викликало дискусію серед британських ЗМІ. Більшість з них дійшли спільного висновку, що зміст роботи анонімного художника пов’язаний з Brexit. Попередню картину Бенксі, яка також має аналогічну тематику виявили в травні минулого року в Дуврі. На графіті зображений робочий, який відбиває від прапора ЄС одну зірку.

Також 28 січня з’явилося повідомлення, що представник громади Халла, Джон Ебботт заявив, що Бенксі – це несправжнє мистецтво в порівнянні з експонатами в картинних галереях, і, що фреску слід знищити разом з усіма іншими графіті у місті.

Читайте: Британський музикант випадково розкрив ім’я Бенксі в інтерв’ю

«Я вважаю, що міст та прилеглі до нього розмальовані фасади потрібно почистити. Картину Бенксі слід сфотографувати і зберегти, тому що він, безумовно, талановитий автор. Однак не можна порівнювати Бенксі зі справжніми художниками і роботами, які експонуються, наприклад в Ferens Art Gallery. Це принципово різні речі», зазначив Джон Ебботт.

Тим часом опора мосту, на якій з’явилася фреска Бенксі, стала місцем паломництва молоді, і підхід до неї огородили, щоб уникнути провокацій або актів вандалізму. Більшість людей, опитаних журналістами біля мосту, категорично проти того, щоб влада стирала малюнок.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал 

28.01.2018

Схожі записи